Orgazm olmayı basitleştirecek pozisyonlar hangileridir?

Orgazm olmayı basitleştirecek pozisyonlar hangileridir?

Sıhhatli bir cinsel yaşam mutlu bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Çiftler cinsel ilişki sırasında birbirlerinden çok değişik temennilerde olabilirler, dolayısı ile rahat oldukları pozisyonlarda değişkenlik gösterebilir. Böyle gidişatlar için orgazm olmayı basitleştiren pozisyonları derledik. Sizde içinden size en uygun olacağını düşündüğünüz bir tanesini seçerek tecrübeleyebilirsiniz…

Jokey pozisyonu

Bayan üstte, erkekse alttadır ve bayan isteğine göre erkeğe suratı ya da sırtı dönük olabilir. Üstelik bu pozisyonda kamçı sizde, sürati yükseltmek isterseniz hakimiyet elinizde, dilediğiniz gibi artırabilirsiniz. İktidarın kendisinde olmasından, hükmetmekten beğenen bayanlar için birebir. Üstelik kendisini kadının seks kölesi olarak görmek isteyen erkek için de son derece iyi bir pozisyon.

Kelebek pozisyonu

Bu pozisyon misyonerin azıcık da farklı hali. Bayanın sırtı ve kalçası yatağın ayak ucundayken erkek ayakta kalıyor ve ilişkiye ayakta giriyor. Rahim boynunu uyarmak için ideal bir gidişat ve orgazmı basitleştirdiği de hakikat. Erkek çok derine inmese de vajina ön duvarından G noktasına erişiyor ve bayanı hayal ettiği orgazma kavuşturabiliyor.

Misyoner pozisyonu

Pozisyonların efendisi, en çok bu seçim edilir. Bayan sırt üstü uyur, erkek karın üstü kadının üzerinde yerini alır. Fakat bu pozisyonda daha mutlu olan taraf erkek. Zira bayan rahat hareket edemiyor ve usundan geçen her şeyi yapamıyor. Penisin vajinanın derinliklerine daha rahat erişebilmesi sebebiyle tatmin edici evet ama bazı bayanlar için sıkıcı olabiliyor. Orgazm oranı ise yüksek. Yeniden de erkeğin eforunu bütün kullanmasını gerektiren bir pozisyon olduğundan erkek için yorucu. Genç erkekler için daha uygun bir pozisyon olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca erkek, bayanı rahatça öpebildiği için her iki taraf da mutlu olabiliyor.

İkinci misyoner pozisyonu

Misyonerden değişik olarak bayan, bacaklarını erkeğin omzuna kaldırıyor. Bu pozisyonda penis vajinanın daha derinine temas edebiliyor ve böylece G noktası uyarılıyor. Erkeğinse hareketleri daha rahat bir hale geliyor fakat uzun sevişmeler için uygun olmayabiliyor zira erkek genelde seri orgazm oluyor.

X pozisyonu

Azıcık karışık bulunan bir pozisyon bu. Bayan ve erkek surat surata duruyor. Bacakları makas örneği iç içe geçiyor. Misyonerin yan yana uyunarak yapılanı gibi diyoruz kısaca. Elastik bedenler için uygun bir pozisyon olduğunu söylemekte fayda var. Zira hareket marifetini azıcık kısıtlıyor ve böylece penis vajinayla temasta zorlanıyor.

Makas pozisyonu

Mutfak tezgahının aksine burada hakimiyet bayanda oluyor. Erkek sırt üstü uzanıyor ve dizlerini büküyor. Bayansa ata biner gibi bir bacağı erkeğin kalçasının bir tarafında, öbür bacağı da erkeğin bacaklarının arasında kalacak biçimde oturuyor. İlişkinin sürati, derinliği, baskının ölçüsünü tamamen bayan tanımlıyor.

Erkeğin arkada olduğu pozisyon

Bu pozisyon erkeğin güzeline gidiyor ama bayan için rahatsız edici oluyor. Zira yumurtalıklara fazla baskı oluyor ve bu da rahatsız edici hatta sızılı olabiliyor. Erkeğin kadının arda geçerek ilişkiye girdiği bir pozisyon.

Kaşık pozisyonu

Hep diyoruz ya kadının sevişmede hoşlanıldığını sezmesi gerekli. Zira daha duygusal diye, işte bu pozisyon bütün de bayana göre. Bayan ve erkek yan yana uyuyorlar. Her ikisi de aynı doğrultuya doğru bakıyor. Erkek, bayana arkadan yanaşıyor. Orgazm açısından en ergonomik pozisyon değil ama sarılarak ilişkiye girmekten sevenler için birebir. Erkeklerse bu pozisyonu azıcık yumuşak buluyorlar ve azıcık da basitçi.

Ayakta

Bayanın zevk aldığı bir pozisyon bu zira hem sıkı bir sarılma var hem de penisin vajinaya ulaşımı bütün. Bayan ve erkek surat surata duruyor. Bayan bacaklarıyla erkeği sarıyor ve duvara dayanmış oluyor. Adaleli erkekler için ve partnerini zorlamaya bayılan bayanlar için gözde pozisyonlardan biri. Kısa müddet sonra efor kullanımından bacaklar titremeye başlıyor ve adrenalin yüksek kalıyor. Erkek eforsuzsa düşme olasılığını göz önünde bulundurmakta fayda var.

Aynı hizada ilişki

Misyoner pozisyonuyla başlayan ilişkide erkek, kadının içine girdikten sonra kadının bacaklarını, kendi bacaklarının hizasına getirmesine izin veriyor. Daha sonra bedenini hafifçe ileri geri kaydırarak ilişkiyi sürdürerek klitorisi uyarıyor.

Mutfak tezgahı

Fantezilerin girizgahı olarak kabul ettiğimiz bu pozisyonda da bayan sırtı üstü tezgaha ya da masaya uzanıyor ve erkek ayakta kalarak ilişkiye giriyor. Hakimiyet erkekte kalıyor ve erkek, kadının derinine inebildiği için orgazm basitleşiyor. “Aperatif orgazm” desek yeridir.  

Bir Cevap Yazın