Seks yaşamını canlandıran gıdalar nelerdir? Hangi yiyecekleri nasıl harcamalıyız?

Seks yaşamını canlandıran gıdalar nelerdir? Hangi yiyecekleri nasıl harcamalıyız?

Bu gıdalar cinsel gönülsüzlüğü eksiltiyor ve adım adım cinsel yaşamı canlandırıyor! Kesinlikle göz atmalısınız…

Ashwagandha

Orijini Hindistan olan bu nebatın gençleştirdiği söyleniyor. Ülkemizde yetişmeyen ashwagandha Hindistan’ın ginsengi oalrak öğreniliyor. Cinsel hastalıkları iyileştiren ve gönülsüzlüğü gideren bu nebatı bulmak için sanırım Hindistan’a gitmek koşul! Ashwagandha, toz ya da tentür halinde kullanılabiliyor.

Safran

Aktarlarda basitçe bulunan safran hem yemeklerde hem de salatalarda kullanılıyor. Cinsel isteği artıran safran çok eforlu afrodizyaklar arasında yer alıyor.

Muskat

Yeniden aktarlarda basitlikle bulunan muskat da cinsel eforu artırmak için tüketielcek yiyeceklerden biri. Bebek cevizi olarak da öğrenilen muskat yemeklerde ve tatlılarda kullanılıyor. BMC Complemenetary & Alternative Medicine’de yayınlanan bir araştırma, muskat harcamanın libidoyu artırıcı bir tesiri olacağını ıspatlıyor.

Ginseng

Ülkemizde yavaş yavaş popülerleşmeye başlayan gingsen cinsel gönülsüzlüğün rehabilitasyonunda kullanılan bir nebat.

Yasemin

Muhteşem kokusuyla insanı baştan çıkartan yasemin nebatı en çok afrodizyak tesiri olan nebatlar arasında yer alıyor. Çay olarak harcanması makbul olan yasemin birkisinin ayrıca yağı da masaj yaparken kullanıldığında cinsel isteği artırıcı özelliğe sahip.

Bir Cevap Yazın