Seks yaşamını canlandıran yiyecekler nelerdir? Cinselliği pozitif güzergahta etkileyen yiyecekler...

Seks yaşamını canlandıran yiyecekler nelerdir? Cinselliği pozitif güzergahta etkileyen yiyecekler…

Bazı besinlerin cinsellik üzerinde pozitif tesirleri olduğu bilgisi uzmanlar tarafından onaylandı. Yediğimiz ve içtiğimiz bazı besinler bedenimizde belli hareketlenmeler olmasına neden oluyor. Peki bu besinler nelerdir merak ediyor musunuz?

Cinselliği pozitif güzergahta etkileyen yiyecekler arasında ilk sıralarda sarımsak kazanç.  Sarımsak, A, B1, C vitamini kapsar. Kükürtlü yağı içerisinde bol ölçüde akil sülfür bulunur. Sarımsağın en ehemmiyetli özelliği insana canlılık vermesi hem bayan hem de erkeklerde cinsel eforu çoğaldırmasıdır.

Bilimsel tespitlerde sarımsağın, sperm rakamını artırdığı ve kanın cinsel uzuvlara akışını süratlendirip sperm niteliğini de artırdığı tanımlanmıştır. Pek çok kültürde sarımsağın afrodizyak olduğu düşünülmektedir.

Sarımsak cinsel uzuvlara giden kanı artırdığı düşünülen allicin adlı bir madde kapsar. Penise giden kandaki çoğalış daha uzun müddet erekte kalmak ve çoğalan cinsel efor anlamına kazanç.

Sarımsağın bedeninizde pozitif tesiri göstermesi için birkaç teklif;

En iyisi ham sarımsaktır.

Her gün en az üç diş sarımsak yiyin.

Enzim tepkinini tetiklemek için doğrayın ya da ezin.

Pişirecekseniz, kısa müddet pişirin, 10 dakikayı geçmesin. Yemeklerde kullanacağınız sarımsakları pişmeye yakın, yemeği ocaktan almadan az evvel ilave edin.

Maydanoz natürel bir soluk serinleticidir ve sarımsağın eforlu aromasını dahi nötralize edebilir. Belki de bu sebeple sarımsaklı pek çok tasvir maydanoz da kapsar.

Bir Cevap Yazın